Vibrodiagnostika
Mám zájem o vibrodiagnostiku

Vibrodiagnostika

Standardní vyvážení se provádí na všech kompletních sestavách ventilátoru. Tím je zajištěno, že nedochází k žádným znatelným mechanickým závadám, jako jsou tření, hluk ložiska nebo nadměrné zahřívání ložiska. TCF může také poskytovat zprávy o vibracích, které zahrnují filtrovanou a celkovou hladinu, pokud je to požadováno. Zákazníci často vyžadují delší zkoušky, aby se teplota ložisek mohla stabilizovat. Aby bylo dosaženo stabilizované teploty, TCF uvede ventilátor do chodu po dobu dvou hodin a zaznamenává jak teploty ložisek, tak i úrovně vibrací ložisek každých 15 minut – nebo podle specifikace.

Pokud specifikace vyžadují identifikaci škodlivých rezonančních frekvencí v sestavě ventilátoru, TCF může provést doběhový test. Testování doběhu zahrnuje spuštění ventilátoru na požadovanou rychlost a pak zpomalení. Zaznamenáním úrovní vibrací až do zastavení ventilátoru lze identifikovat škodlivé rezonanční frekvence. Kromě těchto standardních testů je TCF schopno testovat jakékoli vibrační specifikace, které zákazník požaduje.

Používáme ADASH analyzátor.

VA4 Pro II je profesionální 4/4 kanálový signální analyzátor vyvinutý pro nejnáročnější uživatelé. Frekvenční rozsah 90kHz, záznam surového signálu, full spectrum a spousta dalších měřících módů splní i ty nejnáročnější požadavky.

Analýza vibrací

Bump test / vlastní frekvence

ADS – provozní kmity